DueSouth.org - nieoficjalna, polska strona serialu Due South

Menu


Statystyki


Licznik: 3210

stat4u


Zapisz się do
grupy dyskusyjnej
duesouth

Przy stworzeniu tej strony pomógł Pajączek!


Witam na nieoficjalnej polskiej stronie serialu "Na południe". Serial ten jest według mnie jedynym, który da się oglądać przy tym zalewie telenowel i innych badziewi. Nawet MacGyver już mnie jakoś nudzi :). "Na południe" ma jednak klimat, świetną muzykę, dobrych aktorów i jest po prostu ciekawy. Ostatnio telewizja TV 4 powtarza (poprawka: powtarzała) wszystkie odcinki, i to było dla mnie okazją do stworzenia tej strony.

Znajdziesz tu biografie aktorów, zdjęcia, linki, a nawet muzykę z filmu w formacie mp3. Byłbym też wdzięczny za wpisanie się do Księgi Gości. Piszcie czy strona się Wam podoba, co byście chcieli zmienić czy dodać. Dzięki Wam strona może być coraz lepsza.

 

Nowości na stronie

 

12 maj 2002
Od dzisiaj nasza strona ma własną domenę! Możecie teraz na nią wchodzić używając adresu www.duesouth.org. Prawda, że ładny? :) Stary adres (www.napoludnie.prv.pl) będzie jednak dalej działał. Uruchamiamy też wymianę bannerów (lub linków jak kto woli). Szczególy w dziale Linki.

10 kwiecień 2002
No i już jesteśmy na kolejnym serwerze. Może tym razem na dłużej :) W związku z tym w dziale Muzyka jeden soundtrack do zassania.

6 kwiecień 2002
Dzisiaj w dziale Tfoorczość fanoof umieściłem opowiadanie pod tytułem "Tajemnica osobowości" napisane przez Magdę Ludwig. Zapraszam do czytania!

10 luty 2002
Nareszcie udało mi się ruszyć epizody. Narazie skromnie ale w miarę czasu dział będzie się zapełniać.

25 styczeń 2002
Po parodniowej przerwie strona wraca do życia. Niestety wyraźnie nie mam szczęścia do serwerów. Kto zdążył ściągnąć muzykę ma szczęście, a komu się to nie udało musi poczekać...

4 styczeń 2002
Wreszcie całe dwa oficjalne soudtracki leżą na serwerze! To ponad 100 mega mp-trójek. Pozostaje mi już tylko zaprosić Was do działu muzyka i życzyć pomyślnego transferu, który jest zresztą największy w nocy lub wcześnie rano.

15 grudzień 2001
Dzisiaj wielki dzień, strona została przeniesiona na nowy serwer - sweet.cherry.lublin.pl (pozdrowienia dla admina :)). Dostałem duże konto z obsługą php, cgi i innymi bajerami. Jak tylko panowie załatwią sobie szybsze łącze przeniosę z e-dysku całą muzykę i dłożę jeszcze parę fajnych numerów. Na chwilę obecną dokonałem drobnych zmian w wyglądzie stronki i zoptymalizowałem ją pod najpopularniejsze przeglądarki.

5 grudzień 2001
W linkach pojawił się nowy adres, który może być interesujący zwłaszcza dla wszystkich fanów Paul'a Gross'a ale i wiele rzeczy na temat serialu się można dowiedzieć. A podesłał nam go Mounted (thx!).

4 grudzień 2001
W związku z tym, że w sondzie pomysł stworzenia grupy dyskusyjnej poparło 100% wyborców postanowiłem w końcu takową utworzyć :) I oto oficjalnie rusza dzisiaj pierwsza, polska grupa dyskusyjna o serialu "Na południe". Zachęcam gorąco do zapisywania się! Szczegóły tutaj.

15 listopad 2001
Dodałem nową sondę (po lewej stronie, pod poprzednią , dla niekumatych :)). Pytanie brzmi:"Czy utworzyć grupę dyskusyjną Due South?" i chyba nie wymaga kometarza. Teraz wszystko leży w Waszych rękach :)

13 listopad 2001
Oto i powstaje nowy dział, "a imię jego" :) Tfoorczość fanoof (głupia nazwa, co nie? :)). A co w nim znajdziecie? Różne rzeczy tworzone przez fanów serialu m.in. opowiadania, rysunki i inne takie :). Na dobry początek jest już jedno opowiadanie. Zapraszam do lektury.

14 październik 2001
Tak jak obiecałem dzisiaj oprócz opisów postaci pojawiły się także biografie aktorów. Z góry przepraszam za ich średnią jakość ale większość robiłem sam a średnio u mnie z angielskim. No w każdym razie się starałem. Aha, byłbym zapomniał, mam ostatnio jakieś problemy z forum. Nie pokazują się nowe posty, jeśli macie takie same problemy to mi zameilujcie.

11 październik 2001
Po długiej nieobecności na strone powrócił licznik. A teraz poważnie :). Ponieważ od dobrego miesiąca mamy rok szkolny ostatnio na stronie niewiele się dzieje. Niestety doba ma tylko 24 godziny a jeszcze trzeba gdzieś wcisnąć spanie :). Na dzisiaj mam dla Was dwie wiadomości - dobrą i złą. Zła to że wczoraj telewizja TV4 wyświetliła ostatni odcinek naszego serialu. Mnie osobiście zakończenie rozczarowało a co Wy sądzicie? Zapraszam do dyskusji na Forum. Czas teraz na wiadomość dobrą. Dodałem dzisiaj kolejną galerię. Może to niwiele ale jeszcze nie wszystko :) Razem z kolegą Blue pracujemy w pocie czoła nad kolejnymi tłumaczeniami. Spodziewać się ich możecie już w najbliższy weekend.

18 wrzesień 2001
Wymyśliłem (długo mi to zajęło) zastępcze rozwiązanie na składowanie plików mp3 z działu Muzyka. Załadowałem je na edysk.pl. Znajdują się tam na czterech kontach: napoludnie1, napoludnie2, napoludnie3 i napoludnie4. Hasło: muzyka. Pomyślnego ściągania.

14 wrzesień 2001
Dział Download już działa, wciąż jednak nie mogę znaleźć jakiegoś serwera na mp-trójki.

6 wrzesień 2001
Ostatnio pytaliście się, czemu zamiast naszego ulubionego serialu lecą w telewizji jakieś Amazonki. Sam byłem zdziwiony, żeby nie powiedzieć wkurzony. Ale mam dobrą informację: według internetowej strony TV 4 "Na południe" będzie emitowane od 11 września w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Uff... kamień z serca.

5 wrzesień 2001
Dzisiaj pewna sprawa organizacyjna. Wykryliśmy na konkurencyjnej stronie (www.duesouth.prv.pl) nieznacznie zmienione opisy bohaterów, pochodzace jednak z naszej strony. Autorzy tej strony nie uznali tego za nieuczciwe, jednak kiedy z nimi porozmawialem, przyznali się, przeprosili i zamieścili na stronie własne tłumaczenia. Mamy nadzieje, że to się więcej nie powtórzy, a i my przepraszamy, że rozpętaliśmy niewielką wojnę.

4 wrzesień 2001
Dzisiaj dodałem jeszcze dwie galerie. Miłego oglądania.

1 wrzesień 2001
Miałem dzisiaj sporo problemów, nazwijmy je, technicznych. Właściwie cały dzisiejszy dzień to jeden wielki problem techniczny. Skasowali mi konta na których trzymałem pliki strony. Bawiłem się dziś z adminami w kotka i myszkę: ja zakładałem konta a oni mi je kasowali :). Działy Download i Muzyka jeszcze nie działają. Jedynym dzisiejszym osiągnięciem jest udostępnienie Forum na którym możecie się swobodnie (ale bez przesady) wypowiadać.

30 sierpień 2001
Tym razem, zgodnie z życzeniami, update działu muzyka. Znajdziecie tam aż 10 nowych mp3! A więc miłego ściągania.

28 sierpień 2001
Ostatnio często aktualizuję stronę bo chcę po prostu zrobić jak najwięcej przed rozpoczęciem roku szkolnego, zresztą Wam to chyba nie przeszkadza :). W dziale obsada są już wszystkie opisy postaci. Dodałem też kolejną, piątą już galerię i jeden warty odwiedzenia link (choć nie związany bezpośrednio z serialem).

26 sierpień 2001
Dołączył do mnie Blue, który będzie tłumaczył teksty. Narazie przetłumaczone są cztery postacie z obsady, a wkrótce cały dział będzie gotowy. Jak dobrze pójdzie to niedługo pojawią się także epizody.

24 sierpień 2001
Dzisiaj premiera działu Download, w którym będę zamieszczał tapety, wygaszacze ekranu i inne pliki. Jeżeli macie takich rzeczy więcej lub sami je tworzycie, to wyślijcie je do mnie a ja je umieszczę.

14 sierpień 2001
Dodałem pare zdjęć do galerii.

9 sierpień 2001
Pierwszy dzień na serwerze i pierwsze odwiedziny (oczywiście moje :)).

 

Do góry