DueSouth.org - nieoficjalna, polska strona serialu Due South (Na południe)   DueSouth.org - nieoficjalna, polska strona serialu Due South (Na południe)

Menu
Strona główna
Obsada
Epizody
Muzyka
Galeria
Download
Fanfiction
Forum
FAQ
Linki
Księga gości
Redakcja


Archiwum newsów

 Nowe napisy
10.08.2009, 01:26 || Mad Hatter
Po krótkim okresie przerwy mogę umieścić wreszcie nowe napisy do trzech kolejnych odcinków czwartej serii, przetłumaczone przez wiernego fana serialu. Tradycyjnie w dziale Download.


 Alternatyzne źródło pobierania muzyki
25.05.2009, 10:41 || Mad Hatter
Dzięki jednej z fanek naszego serialu, możemy teraz pobierać muzykę nie tylko ze strony, ale także z serwera rapidshare. Wszystko spakowane w trzy paczki - Soundtrack I, Soundtrack II i pozostała muzyka. Linki umieściłem w dziale Muzyka.


 Zdjęcia, muzyka, napisy
16.02.2009, 23:52 || Mad Hatter
Dzisiaj za jednym zamachem wrzucam wszystko, co ostatnio dostałem na maila. Mamy więc: kilka nowych zdjęć w Galerii, jedną nową mp-trójkę w Muzyce i jedno nowe tłumaczenie - do pierwszego odcinka czwartego sezonu.
Jeśli macie u siebie coś ciekawego, to oczywiście nie krępujcie się mi wysyłać.


 Świąteczne aktualności
22.12.2008, 23:04 || Mad Hatter
Zamieszczam wreszcie trzy najświeższe tłumaczenia napisów, które tym samym dopełniają nam trzeci sezon (napisy tradycyjnie dostępne są w dziale Download). Zrobił je dla nas metalmessiah, za co bardzo jesteśmy mu wdzięczni. Teraz został już tylko czwarty sezon i możemy świętować :). Jednocześnie zaznaczam, że ze znikającymi wpisami z księgi gości nie mam nic wspólnego. Wiem, że pomimo istnienia forum swoistą już tradycją tej strony jest to, iż właśnie w księdze gości prowadzone są dyskysje i ciągle coś się tam dzieje. Niestety jest ona założona od początku na serwisie prv.pl i czasem zdaża się, że niektóre wpisy znikają (łącznie z kilkudziesięcioma pierwszymi wpisami z początku istnienia strony, nad czym bardzo ubolewam). Może kiedyś uda mi się coś z tym zrobić... Tymczasem miłego oglądania i wesołych świąt :)


 Jedziemy dalej
26.10.2008, 02:50 || Mad Hatter
Wrzuciłem na stronę kolejne dwa tłumaczenia, robi się ciekawie :)


 Jeszcze więcej napisów!
11.09.2008, 09:14 || Mad Hatter
Nie minęło dużo czasu, a już mogę wrzucić na stronę kolejne napisy. Kiudo skonczył tłumaczenie ostatniego odcinka drugiego sezonu, a metalmessiah wysłał mi tłumaczenia trzech odcinków sezonu trzeciego. Tym samym zostało do zrobienia jeszcze tylko kilka z sezonu trzeciego i cały czwarty. W związku z tym, proponuję wszystkim zaintersowanym do włączenia się do akcji tłumaczenia - założyłem temat na forum, gdzie każdy mógłby napisać co chce przetłumaczyć, albo czy potrzebuje pomocy. Zróbmy to do końca!


 Update - napisy
30.08.2008, 13:54 || Mad Hatter
Postanowiłem tym razem odezwać się trochę wcześniej niż na kolejne święta i zrobic małą aktualizację. Umieściłem na stronie wszystkie istniejące polskie napisy do Due South. Sa to prawie kompletne dwa pierwsze sezony (oprócz ostatniego odcinka z drugiego sezonu) i parę odcinków sezonu trzeciego. Reszta napisów czeka narazie na zrobienie. Napisy dostępne są w dziale Download


 Pada śnieg... część 3 :)
24.12.2007, 01:17 || Mad Hatter
Z małym opóźnieniem ale news świąteczny jest :) Ciężko coś napisać po roku ciszy, więc powiem, że strona dalej istnieje i ma się dobrze, chociaż się nie aktualizuje :)
Ale jest też okazja do świętowania! Licznik odwiedzin przekroczył magiczną liczbę 50 000! To znaczy tyle, że nie tylko zainteresowanie serialem nie słabnie, ale znajdują się wciąż nowi fani, co mnie bardzo cieszy. Pozostaje mi życzyć wszystkiego dobrego i do usłyszenia, może wcześniej niż znowu za rok :)


 Pada śnieg... część 2
23.12.2006, 23:35 || Mad Hatter
Co prawda w tym roku śniegu nikt na oczy nie widział, ale tak wyszło, że ostatni wpis zrobiłem dokładnie rok temu... jak ten czas leci... I czy coś się od tego czasu zmieniło? Ano niewiele, ale tłumaczyć się znowu nie będę. Zaglądnijcie za to do działu Muzyka gdzie są dwa nowe utwory z odcinka o tytule "A Cop, A Mountie and a Baby": FEAR by Sarah McLachlan i WORLDS AWAY by The Northern Pikes. Jak ktoś jeszcze nie ściągnął to polecam, bo z okazji gwiazdki udostępniłem do ściągania całą muzykę nie patrząc na limity transferu. Pozostaje mi jeszcze tylko po raz kolejny życzyć spokojnych świąt. Tylko nie siedźcie za dużo przed komputerem, z innymi ludzmi też trzeba spędzać czas :)


 Pada śnieg...
23.12.2005, 23:53 || Mad Hatter
Za oknem śnieg (a przynajmniej to co z niego zostało), na stronie też coś pada :), zbliżają się święta, przeszedł więc czas, żeby wreszcie coś napisać, bo znowu ktoś rzuci, że strona umiera :)

Jak zwykle wszyscy pytają, co z muzyką na stronie. Sprawa wygląda tak, że Wasz nieposkromiony apetyt na pliki mp3 przyblokowuje i tak już zwiększony limit miesięcznego transferu dla mojego konta www (który wynosi zresztą kilka gigabajtów), co skutkuje zablokowaniem całej strony. Ponieważ taka sytuacja kilka razy już się powtórzyła muszę co jakiś czas blokować dostęp do muzyki, żeby strona wogóle mogła działać. Ale znajcie moją dobroć, jako prezent pod choinkę postanowiłem ją teraz znowu udostępnić, więc ściągajcie, póki można :).
Acha, w ramach aktualizacji dodałem też kilka nowych napisów, niewiele tego, ale zawsze coś.

Na koniec Wam wszystkim życzę, żeby święta nie kojarzyły się jedynie z promocjami w hipermarketach, bo szczęście nie polega na tym, żeby jak najtaniej kupić karpia na wigilię. Ale to taka dygresja :).


 Aktualizacja
12.07.2005, 11:57 || Mad Hatter
Po pierwsze Forum już działa, zapraszam do dyskusji.
Poza tym dodałem nowe napisy do odcinków w dziale Download.
No i na koniec Muzyka - znowu wszystkie pliki z tego działu można ściągnąć. Dodałem również kolejny utwór, którego nie znajdziecie na soundtrackach - RAGGED ASS ROAD z odcinka "Mask".


 Wielki powrót :)
22.06.2005, 21:49 || Mad Hatter
No tak, tym razem kolejna nieobecność strony w sieci spowodowana była problemami z domeną - ktoś mi ją po prostu "podprowadził". Ale jak widać sytuacja została opanowana i wszystko wróciło do normy :). Miejmy tylko nadzieję, że dłuższy czas tak pozostanie (ale ja bym wcale nie był tego taki pewny :)).

To niestety nie wszystko, bo forum również nie działa, powiedzmy że "padło" (jak ktoś na niego w tym czasie zaglądał, to wie co mam na myśli :)). Uruchomię go spowrotem, jak tylko skonfiguruję skrypt na nowo.

Aha, jeszcze jedna ważna sprawa - zmieniłem adres mailowy. Na poprzedni już nic nie dojdzie, a nowy to mad@onet.pl, gdyby ktoś przypadkiem chciał napisać :).


 Dłuuugi news...
17.02.2005, 20:43 || Mad Hatter
No, no... sporo czasu minęło od ostatniego uaktualnienia. Nie przeczę, że ostatnio stronę bardzo zaniedbałem, niemniej jednak "pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone" :). A tymczasem zanim się spostrzegłem licznik już grubo przekroczył 20 000 odwiedzin. Swoją drogą to nawet ciekawe, że strona nigdy nie cieszyła się takim powodzeniem, tak jak teraz, gdy nic się na niej nie dzieje. Cóż, tłumaczyć się z mojego nieróbstwa nie będę ani studiami, ani czymkolwiek innym, bo to i tak przecież nikogo nie obchodzi. Mam za to propozycję: chcecie pomóc w rozwijaniu strony? To wysyłajcie mi materiały do umieszczenia, pomysły. O, już wiem, założe nawet taki wątek na Forum.

Wszyscy sie dopytują o brakujące pliki mp3. A więc tym razem problem jest poważniejszy, bo przybrał postać Związku Producentów Audio-Video (www.zpav.pl), który wsławia się "działaniami antypirackimi", co znaczy po prostu, że skasowali pliki i zablokowali mi konto (to i tak jeszcze nie najgorzej). Dyskutować z nimi nie będę po pierwsze dlatego, że tak w zasadzie mają rację, bo umieszczanie muzyki w internecie jak wszyscy chyba wiedzą jest nielegalne, a po drugie dlatego, że z tego tytułu grożą również konsekwencje. Wniosek z tego taki, że przyszłość plików mp3 na stronie jest bardzo niepewna. Myślę, że w przeciwieństwie do tego co było jeszcze kilka lat temu, dużo łatwiej jest teraz skombinować muzykę. Zaglądnijcie zresztą do FAQ, przecież po to jest.

A na koniec jeszcze dodam, że uzupełniłem resztę napisów Capomana w dziale Download.

No, nawet mi tak wiele tego nudzenia nie wyszło...


 Napisy i muzyka
22.09.2004, 00:01 || Mad Hatter
Do działu Download wrzuciłem polskie napisy do kilku odcinków serialu w wersji DivX, które można ściągnąc z sieci. Bedę je dodawał w miarę jak się będą pojawiały. Natomiast z Muzyki można znowu ściągnąć utwory nie znajdujące się na oficjalnych ścieżkach dźwiękowych, które wcześniej były niedostępne, bo padł mi jeden z serwerów. Dodałem też jeden utwór - FULL CIRCLE - z odcinka "Juliet Is Bleeding".


 Nowy serwer
19.04.2004, 23:28 || Mad Hatter
Po krótkiej przerwie strona wraca do życia na nowym serwerze. Przy okazji dokonałem kilku aktualizacji. Z Muzyki znowu można ściągnąć wszystkie pliki *.mp3, a Kuba przysłał dwie, ładne tapety, które znajdziecie w dziale Download. Powróciło również Forum i tym razem jest ono zupełnie osobne. Narazie zrezygnowałem z łączenia go z innymi, o podobnej tematyce i póki co tak zostanie.


 Eksmisja
09.04.2004, 23:03 || Mad Hatter
Dostałem od administratora serwera informację, że zaprzestają sponsoringu stron, i że do 1 maja mam się wynosić. No i cała zabawa z szukaniem serwera zaczyna się od początku. Ale strona oczywiście nie zniknie i mam nadzieję, że gdzieś znajdę miejsce. No trudno, jak wiadomo nie ma nic za darmo. Ech...

A tak swoją drogą to wszystkim życzę Wesołych Świąt.
(Niestety nic mądrzejszego mi nie przyszło do głowy :))


 Update... wreszcie :)
19.02.2004, 22:38 || Mad Hatter
Tak sobie popatrzyłem kiedy było ostatnie uaktualnienie, no i przyznam się, że trochę dałem ciała :). Ale chociaż minęło kilka dobrych miesięcy, to z tym, że "strona upadła" jednak odrobinę przesadziliście :). Miałem po prostu ostatnio bardzo dużo na głowie i nie byłem w stanie przygotować aktualizacji. Ale już to nadrabiam. Dodałem opisy kilku epizodów z 97 roku, które przetłumaczyła Baddy. Uzupełniłem także dział FAQ, co powinno zainteresować zwłaszcza osoby poszukujące muzyki z serialu. Zauważyłem też, już jakiś czas temu zresztą, że z księgi gości zniknęła duża ilość starszych wpisów. Okazało się, że prv.pl, które utrzymuje księgę, usunęło je nawet nie informując o tym użytkowników i niestety nie mogę ich przywrócić. Na koniec zostaje jeszcze sprawa forum, które nie działa od jakiegoś czasu. Nie mam na to wpływu, bo nim nie administruję ale z informacji jakie dostałem wynika, że powinno niedługo zacząć znowu funkcjonować pod innym adresem. A więc cierpliwości, a póki co zachęcam do korzystania z grupy dyskusyjnej.


 Mp3 i Forum, czyli dzień z życia admina
27.08.2003, 19:55 || Mad Hatter
Taaa, sprawy muzyki i forum wracają jak, nie przymierzając, bumerang. Niektórzy zapewne zauważyli zmiany na forum. Spieszę donieść (dobra, powinienem to był napisać kilka dni temu), że to, gdzie wcześniej mieliśmy dział, połączyło się z innym. Żeby nie było niejasności, to sam byłem tym lekko zaskoczony. W praktyce oznacza to tyle, że trzeba się jeszcze raz zarejestrować. A co do muzyki to udało mi sie znaleźć trochę miejsca i umieściłem kilka mptrójek (po raz setny) do ściągnięcia. Reszta będzie jak mi serwer z nieba spadnie.


 Forum i muzyka
23.07.2003, 15:03 || Mad Hatter
Zapraszam na nowe, połączone forum przyjacielskich stron serialowych - TV SHOW Forum. Mamy tam własny dział, gdzie przeniosłem wszystkie posty ze starego forum, więc zostaje ono definitywnie zamknięte. Nowe jest wygodniejejsze i bardziej funkcjonalne. Poza tym pomysł jednego, wspólnego forum jest o tyle lepszy, że więcej ludzi będzie go odwiedzać, więc może coś się ruszy.
Natomiast muszę Was zmartwić jeśli chodzi o dział Muzyka, ponieważ padł serwer na którym leżały obydwa soundtracki. Niestety narazie nie znalazłem nowego. Przynajmniej resztę muzyki można ściągać.


 Zlot fanów Due South
16.05.2003, 19:49 || Mad Hatter
Na wstępie przepraszam za kilkudniową przerwę w działaniu strony, przyczyną były problemy techniczne dotyczące domeny. Druga sprawa to nowe bannerki, wykonane przez Kubę, za co należą mu się wielkie podziękowania :). Ze wspomnianymi bannerami jak i z warunkami wymiany można zapoznać się w linkach.
A nawiązując do tematu newsa, w księdze gości zapoczątkowana została dyskusja o zlocie miłośników serialu. Zapraszam do udziału w niej, może faktycznie coś z tego wyjdzie :). Jednak mam mały apel. Mianowicie księga gości z zasady nie służy do wymiany zdań. I przyznam, że nie za bardzo to rozumiem, bo forum stoi puste, nikt tam nie zagląda gdy tymczasem w księdze wre rozmowa. Więc może tym razem przenieśmy się na forum, bo to chyba nawet wygodniej, przynajmniej takie jest moje skromne zdanie. Założyłem nawet nowy wątek (kliknijcie tutaj), więc tylko wejść i dyskutować :).


 Update epizodów
18.02.2003, 23:06 || Mad Hatter
Dzisiaj uzupełniem opisy epizodów. Konkretnie pojawiły się opisy odcinków 106-110. Powoli bo powoli, ale dział się zapełnia...


 Święta, święta...
22.12.2002, 20:38 || Mad Hatter
Z Waszych listów wiem, że to co najbardziej poszukujecie, to muzyka z serialu. Od dzisiaj więc możecie ją całą sciągnąć z tej strony. Udało mi się wreszcie znaleźć serwer i całe dwa soundtracki, plus kilka bonusowych utworów, są dla Was. Takiej ilości muzyki chyba nigdzie indziej nie znajdziecie. Potraktujcie to jako prezent gwiazdkowy :) A tak poza tym to wesołych świąt, szampańskiego sywestra, szybkich transferów, naszego ulubionego "Na południe" w telewizji i czego tam sobie jeszcze życzycie :)


 Due South (Season One) na DVD!
08.12.2002, 16:38 || Mad Hatter
W Kanadzie niedawno pojawił się w sprzedaży pierwszy sezon Due South na DVD! Na trzech płytach znajdują się 22 odcinki (podobno bez pilotowego). Można je zamówić między innymi na tej stronie. Niestety sporo taka przyjemność kosztuje. Można mieć tylko nadzieję, że płytki jakimś cudem zawędrują do naszego pięknego kraju.
A tak poza tematem, jak Wam się podoba śnieg? :)


 Wskrzeszenie forum
02.12.2002, 22:09 || Mad Hatter
Coż, odzew w sprawie forum był, powiedzmy, niewielki ale mimo to nowe forum już działa. Dla tych pojedynczych, co się domagali :). Ja to mam jednak taką cichą nadzieję, że rozwinie się tam jakaś gorąca dyskusja...


 Drobne uaktualnienia
23.10.2002, 22:46 || Mad Hatter
W dniu dzisiejszym dodałem parę zdjęć do galerii. Oprócz tego zamieściłem starą wersję stronki. A tak, jako ciekawostkę. Musiałem ją trochę, za przeproszeniem, wykastrować, żeby się na serwerze zmieściła :). Ale przyjemnie jest tak sobie czasami popatrzeć jak to się wszystko zmieniło. Znaleźć ją możecie tutaj. Ech... aż łezka się w oku kręci :).


 Sonda w sprawie Forum
22.10.2002, 15:37 || Mad Hatter
Jak napisałem we wcześniejszym newsie, zamieściłem dzisiaj sondę w sprawie istnienia forum. Szukajcie jej na dole, po lewej. Reszta chyba nie wymaga wyjaśnień z mojej strony. Teraz wszystko zależy od Was...


 Sprawa Forum
20.10.2002, 09:18 || Mad Hatter
Zaistniała nieprzyjemna sytuacja z naszym Forum. Nie wiem tylko jak to ująć w słowa... no szlag go trafił po prostu. Ani jeden post się nie uchował. Co prawda ostatnimi czasy zainteresowanie tym działem było, powiedzmy, niewielkie ale trochę się tego jednak uzbierało. No i teraz mam problem: jest sens robić nowe forum czy nie? Chyba nawet jakąś sondę walnę na ten temat.


 Golden Web Award
30.08.2002, 21:32 || Mad Hatter
Miło mi poinformować, że strona www.duesouth.org (to jest ta, na której się właśnie znajdujesz) zdobyła nagrodę "2002-2003 Golden Web Award" przyznawaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Webmasterów i Projektantów Stron Internetowych. Odznaczenie jest na dole, po lewej, jakby ktoś przypadkiem chciał zerknąć :).


 Ranking stron o serialach
14.08.2002, 15:26 || Mad Hatter
Zamieściłem dzisiaj button głosowania w rankingu stron serialowych (na dole strony). Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, żebyście w niego klikali. Powiem więcej, bardzo by mi na tym zależało :).


 Pierwsze urodziny!
09.08.2002, 23:06 || Mad Hatter
Dokładnie rok temu powstała skromniutka stronka traktująca o serialu Due South. Wcale nie miałem zamiaru robić coś większego a prosze co wyszło :). Przygotowałem na tą okazję kilka niespodzianek :). Pierwszą starzy bywalcy napewno już zaważyli. Mam nadzieję, że nowy wygląd się wam spodoba. Druga to muzyka, a dokładniej kilka utworów, które nie znajdziecie na oficjalnych soundtrackach. Chyba nie muszę namawiać do ściągania :). Następna sprawa to galeria. Została podzielona na działy aby wygodniej było oglądać, oprócz tego dodałem nowe zdjęcia - jest ich w sumie ponad 200! I wreszcie ostatnia ważna rzecz - nowy dział "FAQ", w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Narazie wygląda skromnie ale na pewno się rozwinie. Muszę jeszcze nadmienić o rozszerzeniu zbioru linków o kilka stron poświęconych aktorom grającym w serialu. To chyba wszystkie ważniejsze zmiany. Pozostaje mi tylko życzyć miłego surfowania.


[ Ostatnie newsy ]